fbpx

Pantone 2022 Yılı Rengi Very Peri

Pantone 2022 Yılı Rengi Very Peri

Küresel renk otoritesi olarak bilinen Pantone 2022 yılının rengini var olan skaladan seçmek yerine yeni bir rengi yaratıp skalasına ekleyerek önceki yıllardan farklı bir hamlede bulundu. Pantone Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman, Very Peri hakkında şunları dile getirdi; ‘’Toplum, rengi kritik bir iletişim biçimi, fikirleri ve duyguları ifade etmenin ve etkilemenin, etkileşim kurmanın ve bağlantı kurmanın bir yolu olarak kabul etmeye devam ediyor. Bu yeni kırmızı-mor tabanlı mavi renk tonunun karmaşıklığı, önümüzde uzanan geniş olasılıkları vurguluyor. Uzun bir izolasyon döneminden çıkarken, Very Peri, günlük yaşam anlayışımızın değiştiği, fiziksel ve dijital yaşamlarımızın daha iç içe geçtiği, içinde yaşadığımız dönüştürücü zamanları temsil ediyor” dedi. Pandemi süreci ile birlikte gelen izolasyon deneyiminin insanlar üzerinde bıraktığı etkiye göndermeler yapan Very Peri sıcak ve soğuk renklerin bir araya gelmesiyle oldukça dinamik bir yapıda kendisini gösteriyor. 

Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, “Yeni bir renk bulmak bizim için gerçekten önemliydi. PANTONE 17-3938 Very Peri seçimi, güvenilir ve sevilen mavi renk ailesine yeni bir bakış açısı ve vizyon getiriyor. Very Peri, yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi cesaretlendiren canlı, neşeli bir tavır ve dinamik bir duruş sergiliyor” dedi.

Renk, yıl boyunca çok sayıda sanatçının eserine yansıdı. Birçok ünlü tarafından tercih edildi ve çoğu kırmızı halı etkinliklerinde karşımıza çıktı. En son Lady Gaga, ‘House of Gucci’nin Leicester Square galasında bu güçlü renk tonundaki görkemli elbisesiyle objektiflerin karşısına geçti. Yılın moda ikonlarından Zendaya, Anya Taylor-Joy ve Camila Cabello da 2021’de farklı organizasyonlarda bu rengi tercih eden isimlerdi.

Bu gönderiyi paylaş