fbpx

Fotoğrafın Dekorasyondaki Yeri

Fotoğrafın Dekorasyondaki Yeri

Yaşam alanlarının oluşturulmasında bütünleyici faktörlerin bir arada olması oldukça önem taşır. Boş kalan duvarlara kompozisyonal bir yöntemle fotoğraf ve çerçeveler yerleştirmek, yaşam alanlarını sıcak ve yaşanılan bir havaya sokacağı için oldukça tercih edilmektedir.

Duvar dekorasyonunda kullanılacak fotoğraf ve çerçevelerin seçiminde iç mimaride kullanılan koltuk, sehpa veya masa gibi materyallere eşlik edecek tam kontrast veya uyumlu renklerde olması göz önünde bulundurulmalıdır. Seçilen fotoğrafın iç mimari düzenin içerisinde bir tuğla gibi oturması gerekmektedir. Yeni trendlere göre yaşam alanının dekorasyonu düzenlenirken birçok noktayı eşdeğer yöntemlerle yenilemeli ve bu düzen diri tutulmalıdır.

Sadelik ve uyum, iç mimari düzenin içerisinde çerçeve ve fotoğrafın bir bütünün parçası olmasını sağlayan en büyük etmenlerden birisidir. Fotoğrafın duvarda yerleştirileceği noktalar aynı zamanda kullanılan odaya bağlı olarak mekânın sınırlarını daha geniş hissettirip, tekdüzelikten hızlı bir şekilde kurtarabilir.

Bu gönderiyi paylaş