fbpx

Baskı Atölyesi

Pickhobi, bünyesinde olan baskı atölyesini fotoğrafçılara açarak, fotoğraf endüstrisi için yeni bir soluk oluşturuyor. Türkiye’de fotoğrafçılığın daha çok tanınması, gelişmesi ve daha büyük kitlelere ulaşması adına ülkemizdeki profesyonel fotoğrafçılardan amatör fotoğrafçılara kadar büyük bir kitleye yeni bir kapı aralıyor.

Baskı endüstrisinin beklemiş olduğu bütçelerin çok daha altında fiyatlandırmalar yaparak Türk fotoğrafçılığının gelişmesini ve yüksek kalitede sergilenmesini amaçlayarak fotoğraf sanatını destekliyoruz. Profesyonel baskıya erişim birçok fotoğrafçı için zordur. Amaçlarımızdan birisi de fotoğrafçıların ürettikleri eserlerinin hak ettiği değeri görmesi, baskıdan çerçevelenmesine, çerçevelenmeden sergilenme aşamasına gelene kadar yüksek kalite standartlarında uygulamanın tamamlanmasını sağlamaktır.

Yöntemin en nihai yollarından birisi ise kalite standartları dünya tarafından onaylı Hahnemühle’nin çeşitli baskı kağıtlarını kullanarak arşivsel orijinal pigment boyalar ile baskıları gerçekleştirmekten geçer. Bu sürecin tamamlanmasını sağlayan en büyük etmenlerden birisi ise son teknolojiye sahip baskı makinesi kullanmaktır. Yansıma yapmayan Matobel marka camlar ve görsel açıdan estetik aynı zamanda sağlamlığı onaylanmış çerçeveler ile fotoğraf sanatçılarının eserlerini uzun ömürlü sunumlar haline getiriyoruz.